Klasa BGŻ

Projekt Klasa BGŻ Fundacji BGŻ BNP Paribas, wdrożony przez Bank BGŻ w 2003 r., to unikalny ogólnopolski program edukacyjny, oferujący wsparcie dla utalentowanych absolwentów gimnazjów z małych miast i wsi w całej Polsce, którzy pomimo trudnej sytuacji finansowej i socjalnej osiągają bardzo dobre wyniki w nauce i mają silną motywację do kontynuacji rozwoju. Klasa BGŻ to nie tylko pełne 3-letnie finanso- wanie wykształcenia, zakwaterowania i wyżywienia, lecz także opieka wychowawcza zapewniana przez szkoły, w których funkcjonuje projekt.

Fundacja BGŻ BNP Paribas współpracuje z pięcioma prestiżowymi liceami w Polsce. Pierwszą Klasę BGŻ utworzono w Warszawie. Wkrótce dołączyły do niej kolejne szkoły we Wrocławiu, Krakowie, Gdyni i Szczecinie. Nauka w jednym z najlepszych liceów daje naszym stypendystom wiedzę na najwyższym poziomie. Każdy uczestnik opuszcza szkołę ze świetnymi wynikami i dostaje się na wymarzoną wyższą uczelnię.

W ciągu 13 lat funkcjonowania Klasy BGŻ Fundacja dała szansę ponad 600 uczniom z 300 miejscowości w całej Polsce. Dzięki sukcesom naszych uczniów i ich społecznie zaangażowanym postawom nasz program jest doceniany również przez społeczeń- stwo i społeczności lokalne, z których pochodzą stypendyści.

Minister edukacji w 2010 r. objął projekt swoim patronatem, a w 2011 r. przyznał Fundacji BGŻ honorowy tytuł Miejsce odkrywania talentów . Ponadto w 10. rocznicę swego istnienia program Klasa BGŻ zwyciężył w konkursie Dobre Stypendia 2012.

Klasa BGŻ to dobry start w dorosłość. Stabilność finansowa w tak młodym wieku pomaga stypendystom koncentrować się na rozwijaniu ich pasji, a przyjaźnie nawią- zywane w szkole średniej trwają całe życie. Klasa BGŻ to siła jej uczestników: przez udział w ramach programu zaangażowania społecznego Możesz na mnie polegać zyskują kompetencje społeczne i uczą się, że są w stanie pomagać innym.

Fundacja dba o stypendystów zarówno w trakcie nauki w szkole średniej, jak i podczas pierwszych lat studiów, zapewniając im stypendia pomostowe. Fundacja przyznaje również nagrody najbardziej zaangażowanym społecznie uczniom ze Stowarzyszenia Absolwentów Klasy BGŻ.

Program Klasa BGŻ jest kontynuowany w nowym Banku BGŻ BNP Paribas pod nazwą Klasa.

KLASA BGŻ. WIZYTA UCZNIÓW W BANKU I SPOTKANIE Z JÓZEFEM

WANCEREM, PREZESEM BGŻ BNP PARIBAS DO WRZEŚNIA 2015 R.

BGZ CLASS SCHOLARS VISITING THE BANK AND MEETING

JOZEF WANCER

KLASA BGŻ. LETNI OBÓZ JĘZYKOWY 2015 R., SPOTKANIE

Z FRANÇOIS BENAROYA, WICEPREZESEM ZARZĄDU

BGZ CLASS - SUMMER LANGUAGE CAMP MEETING FRANÇOIS

BENAROYA, VICE PRESIDENT OF THE MANAGEMENT BOARD, 2015